ЕвропаЕвропа.Портал

Русија успешно тестирала хиперсонична ракета „Циркон“

Русија успешно тестираше хиперсонична ракета „Циркон“ во Белото Море, која, откако прелетала 450 километри, погодила цел во Баренцовото Море, соопшти денеска руското Министерство за одбрана.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close