Свет.ПорталСвет.Слајдер

Русија, Таџикистан и Узбекистан заеднички ќе вежбаат упад на банди од Авганистан

„Вкупно, повеќе од 1.500 војници и околу 300 парчиња оружје и воен хардвер од трите земји ќе бидат вклучени во тактичките вежби“, пренесува прес-службата, пренесува Тасс.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close