ЕвропаЕвропа.Портал

Русија регистрираше лек против воспаление на белите дрбови предизвикано од Ковид-19

Русија регистрираше лек за инхалација „лејтрагин“ наменет за лекување и превенција при воспалување на белите дробови, предизвикано од коронавирусот, соопшти Фередалната биомедицинска агенција на Русија (ФМБА).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close