ЕвропаЕвропа.Портал

Русија првата серија вакцина против Ковид-19 и ја испрати на Белорусија

Русија ја испрати првата серија од својата вакцина „Спутник V“ против Ковид-19 во Белорусија на клиничко испитување, што е прва испорака во странство, соопшти денеска Рускиот Фонд за директни вложувања (РДИФ), суверен фонд на Русија.

Back to top button
Close
Close