ЕвропаЕвропа.Портал

Русија протера десет вработени од американската Амбасада во Москва

На заменик амбасадорот на САД во Москва, Барт Горман, денеска му е врачена нота, со која десет вработени во американската Амбасада се прогласени за „персона нон грата“, се наведува во соопштение на руското Министерство за надворешни работи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close