Svet.SlajderЕвропа.ПорталСвет

Русија протера 20 чешки дипломати

Русија вчера протера 20 чешки дипломати еден ден откако Прага протера 18 руски дипломати. Чешките дипломати имаат рок од 24 часа да ја напуштата земјата, соопшти руското Министерство за надворешни работи

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close