Svet.SlajderЕвропа

Русија прогласи пет полски дипломати за „персона нон грата“

Руското Министерство за надворешни работи прогласи пет лица вработени во полската Амбасада во земјата за „персона нон грата“ и тие мора да ја напуштат Русија до крајот на денот на 15 мај.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close