ЕвропаЕвропа.Портал

Русија: Полицијата застрела момче по обид за тероризам

Руската полиција застрела 16-годишно момче во Татарстан, каде живее главно муслиманско население, откако со нож нападнало полицаец и се обидело да ја запали локалната полициска станица.

Back to top button
Close
Close