СветСвет.Портал

Русија подготвена да помогне за разговорите меѓу САД и талибанците

Москва ќе вложи напори да помогне за продолжување на разговорите меѓу САД и талибанското радикално движење што е можно поскоро, изјави специјалниот пратеник на претседателот на Русија во Авганистан Замир Кабулов.

Back to top button
Close
Close