ЕвропаЕвропа.Портал

Русија подготвена да нападне туѓи воени бродови кои влегуваат на нејзина територија

Русија ќе биде подготвена да „отвори оган и да нападне“ туѓи бродови за да ги заштити своите граници, предупреди денеска рускиот заменик министер за надворешни работи Сергеј Рјабков по инцидентот во Црното Море каде плови британскиот воен брод „Дифенред“ во близина на Крим, во водите за кои таа тврди дека се нејзини.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close