Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Русија почна големи воени важби на Крим, вклучени над 10.000 војници

Повеќе од 10.000 војници и повеќе од 40 воени бродови ќе учествуваат во воени вежби, јавија руските медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close