ЕвропаЕвропа.Портал

Русија планира да им забрани на приврзаниците на Навални да учествуваат на изборите

Следната недела рускиот Парламент ќе расправа за предлог-законот со кој се забранува членови на „екстремистички“ организации да учествуваат на изборите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close