Свет

Русија: Одлуката на САД да не се вратат на Договорот за отворено небо е политичка грешка

Русија е разочарана од одлуката на САД да не се вратат во Договорот за отворено небо, иако таквиот потег беше очекуван, изјави денеска рускиот заменик министер за надворешни работи Сергеј Рјабков.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close