Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Русија одби да издаде виза за претставник на НАСА

Официјална Москва денеска соопшти дека одбива да издаде виза за кандидатот за шеф на мисијата на НАСА во Русија, бидејќи претходно САД одбиле да издадат виза за руски претставник

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close