СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Русија од базата Хмејмим во Сирија ќе управува со нуклеарните бомбардери над Медитеранот

Русија денеска соопшти дека нејзините стратешки нуклеарни бомбардери за првпат слетале во сириската воздушна база Хмејмин, од која сега може да спроведува вежби и да далува во нови подрачја.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close