ЕвропаЕвропа.Портал

Русија обвини американски дипломати за објавување маршрути на денешните протести

Русија ја обвини американската амбасада во Москва дека објавувала маршрути за планираните денешни протести во поддршка на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални и побара објаснување од американските дипломати.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close