Svet.SlajderЕвропа

Русија најави воена соработка со Иран

Русија денеска соопшти дека планира да ја развие воената соработка со Техеран по истекот на ембаргото на ООН за извоз на оружје во Иран следниот месец.

Back to top button
Close
Close