СветСвет.Портал

Русија им ја пренесе на САД својата верзија на соработка во контролата на оружје

Русија им ја пренесе на САД својата верзија на нова безбедносна рамнотежа во контролата на оружје, изјави денеска рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close