Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Русија и САД разбија криминална мрежа што шверцувала кокаин

Во заедничка акција, Федералната служба за безбедност на Русија и Управата за борба против наркотици на САД откриле криминална мрежа која шверцувала кокаин од Јужна Америка во Русија и Европа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close