Svet.SlajderСвет

Русија и Мјанмар посветени на интензивирање на безбедносните врски

На денешната средба во Москва помеѓу секретарот на рускиот Совет за безбедност НИколај Патрушев и лидерот на мјанмарската воена хунта генерал Мин Аунг Хлаинг беше потврдена посветеноста на понатамошно унапредување на билатералните безбедносни и други врски

Back to top button
Close
Close