Svet.SlajderЕвропа

Русија го затвора Керченски Теснец до октомври годинава

Руското Министерство за одбрана денеска соопшти дека од следната недела до октомври 2021 година го затвора Керченски Теснец, што ги поврзува Црно и Азовско Море, за воени бродови и некомерцијални пловни објекти на други земји

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close