Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Русија го протера украинскиот конзул обвинет за добивање доверливи информации

Русија денеска му нареди на украинскиот конзул во Санкт Петербург, Александар Сосоњук, да ја напушти земјата, откако го обвини за добивање доверливи информации од базата на податоци на руската Федерална служба за безбедност (ФСБ).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close