ЕвропаЕвропа.Портал

Русија го протера и аташето за медиуми на американската амбасада во Москва

Ребека Рос, аташето за медиуми на американската амбасада во Москва, е протерана од Русија. Таа беше меѓу 10-те вработени во американската дипломатска мисија, која руската страна ја прогласи за персона нон грата во април, објави Би Би Си.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close