Европа

Русија ги обвини Гугл и Ејпл за мешање во изборите

Руските власти соопштија дека одбивањето на Гугл и Ејпл да ја отстранат апликацијата на затворениот критичар во Кремљ, Алексеј Навални, во пресрет на парламентарните избори, може да се смета за мешање во внатрешните работи.

Back to top button
Close
Close