СветСвет.Портал

Русија е подготвена да го прифати американскиот предлог за продолжување на нуклеарниот договор

Русија е подготвена да го прифати американскиот предлог за замрзнување на бројот на нуклеарни боеви глави и продолжување на последниот договор за контрола на оружјето за една година, соопшти денеска руското Министерство за надворешни работи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close