Svet.SlajderСветСвет.Портал

Русија ќе испрати 22 авиони со мировни сили во Нагорно-Карабах

Русија ќе испрати најмалку 22 воено-транспортнио авиони со мировни сили во Нагорно-Карабах, соопшти рускиот Центар за управување со националната одбрана

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close