Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Русија ќе ја продава „Спутник V“ поевтино од вакцините на конкурентите

Русија ќе ја наплаќа својата вакцина против Ковид-19 „Спутник V“ помалку отколку нејзините конкуренти, затоа што Москва има намера следната година да произведе повеќе од милијарда дози во земјата и странство, изјави шефот на рускиот државен фонд за богатство (РДИФ) Кирил Дмитриев.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close