ЕвропаЕвропа.Портал

Русија ја продолжи забраната на летовите со Велика Британија

Русија ја продолжи забраната на летовите со Велика Британија до 17 февруари поради ширењето на новиот вид на коронавирус откриен во таа земја, соопшти руската работна група за борба против Ковид-19.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close