Svet.SlajderЕвропа

Русија ја повлече потерницата за Тихановскаја

Руската полиција ја укина потерницата по белоруската опозиционерка Светлана Тихановскаја, што беше распишана на иницијатива на белоруските власти

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close