Svet.SlajderЕвропа

Русија ја обвини Си-Ен-Ен дека шири дезинформации за наводна војна против Украина

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захарова ја обвини американската ТВ мрежа Си-Ен-Ен дека користи трикови за ширење дезинформации за наводни подготовки на Русија за војна против Украина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close