Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Руденко: Русија, САД и Франција работат на деескалацијата на ситуацијата во Нагорно-Карабах

Русија, појасни Руденеко, како копретседател на групата Минск на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ), заедно со САД и Франција, прават напори за надминување на тензиите и воспоставување прекин на огнот во Нагорно-Карабах, јави Анса.

Back to top button
Close
Close