ЕвропаЕвропа.Портал

Рудан; Крим не може да биде на агендата на Нормандиската четворка

Намерата на украинскиот претседател Володимир Зеленски да ја искористи платформата Нормандиска четворка за да разговара за ситуацијата на Крим е далеку од реалноста, изјави денеска за ТАСС рускиот заменик министер за надворешни работи Андреј Руденко.

Back to top button
Close
Close