БалканДописници Свет

РТС: Армиите на Србија, Црна Гора и Северна Македонија најмногу го чуваат споменот на НОБ

Од сите земји на поранешна Југославија, вооружените сили на Србија, Црна Гора и Северна Македонија најмногу го чуваат споменот за Народноослободителната борба (НОБ) и антифашистичките традиции, додека ова е најмалку изразено во Хрватска, покажа истражувањето на емисијата „Дозволите“ на РТС.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close