Европа

РТЕ: Ирска стравува дека Британија сака да напише нов протокол за промет на стоки

Ирска изрази загриженост дека британскиот премиер Борис Џонсон ќе ги смени целосно деловите на Брегзит за контролите во Северна Ирска, објави денеска националната телевизија РТЕ, откако Лондон соопшти дека договорот веќе не е одржлив.

Back to top button
Close
Close