0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

РСС: Избрани се победниците на Балкатхон 2 – награди од 54 илјади евра, една и за тим од РСМ

Шест тимови и поединци беа избрани денеска како победници и наградени со вкупен фонд од 54 илјади евра на вториот Балкатхон, годишен натпревар за иновативни дигитални решенија во разни области од Западен Балкан, во организација на Регионалниот совет за соработка (РСС) со поддршка на Европската унија.

Back to top button
Close
Close