0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдерSvet.SlajderЕвропаЕвропа.ПорталПолитика

РСЕ: Франција ги соопшти новите принципи за проширувањето на ЕУ

Франција испрати таканаречен „нон-пејпер“ до земјите-членки на ЕУ, барајќи „обновен пристап“ во процесот на проширување кон земјите од Западен Балкан.

Back to top button
Close
Close