0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

РСБСП: Лани во земјава во сообраќајки загинале 125 лица

поред податоците на Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата во периодот од 2010 до 2020 година најмногу жртви на патиштата имало во 2013, а најмалку во 2020 година. Ова, велат од РСБСП, значи дека безбедноста на сообраќајот на патиштата во Северна Македонија бележи тренд на подобрување.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close