ОпштествоСервисни информации

РСБСП информира кога и како правилно да се користи „Европскиот извештај“

Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот изготви образец за тоа како и кога да се користи „Европскиот извештај“, што се користи во случај на сообраќајна незгода со мала материјална штета, а го пополнуваат учесниците во сообраќајната незгода. Под мала материјална штета во сообраќајна незгода се подразбира штета на објекти и на возила на кои што не им се оштетени виталните делови за управување и запирање, а возилата се во можност сами да се движат по патот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close