0_Maqedoni.PortalGjendja e rrugëveKorrespondentë MKDKulturëKulturë.PortalLajme nga komunatShoqëri

Rruga rajonale nga Ohri në drejtim të Strugës nesër do të mbyllet për qarkullim – do të xhirohet film

Aksi i vjetër rrugor nga Ohri në drejtim të Strugës (P1208) gjatë ditës së nesërme në periudhën prej orës 6 e deri në orën 15 do të jetë e mbyllur për qarkullim. 

Ohër, 16 gusht 2020 (MIA) – Aksi i vjetër rrugor nga Ohri në drejtim të Strugës (P1208) gjatë ditës së nesërme në periudhën prej orës 6 e deri në orën 15 do të jetë e mbyllur për qarkullim.

Arsyeja për mbylljen është se do të xhirohen skena për filmin në produksion  të “DNF Films”.

Filmi është në regji të Eleonora Veninovës dhe mbështetet nga ana e Agjencisë për Film të Republikës së Maqedonisë së Veriut. Këto ditë xhirimi po zhvillohet në lokacione në Ohër dhe në rrethinën e tij. ab/ar/ 

Back to top button
Close
Close