0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - SllajderMakedonija.SlajderShoqëri

Rritje e lehtë e numrit të të infektuarve të rinj, gjithsej 101.762 raste me Kovid në vend

Me statistikat e djeshme për 554 të infektuarin e rinj, viti i koronës në vend është rrumbullakosur me 101,762 të diagnostikuar. Që prej 26 shkurtit të vitit të kaluar, kur u zbulua rasti i parë dhe është fillimi i epidemisë në vendin tonë, janë bërë 516,169 teste për KOVID-19. Janë shëruar 90,895 pacientë dhe 3119 pacientë ndërruan jetë.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

Daniela Dimovska 075 284 502
Jovanka Jankoska 075 280 297
Vida Dimova 075 284 506
Back to top button
Close
Close