0_Web_Ballina - SllajderBotëBotë.PortalSvet.Slajder

Rritet dukshëm numri i viktimave dhe të infektuarve me Kovid-19 në Kinë

Numri i viktimave nga koronavirusi i ri në provincën Hubei rritet dukshëm për 242, por është rritur dukshëm edhe numri i të infektuarve - për 14.840,kumtuan sot autoritetet shëndetësore pasi që filluan t'i përdorin metodat e reja për diagnostikim të sëmundjes.

Pekin, 13 shkurt 2020 (MIA) – Numri i viktimave nga koronavirusi i ri në provincën Hubei rritet dukshëm për 242, por është rritur dukshëm edhe numri i të infektuarve – për 14.840, kumtuan sot autoritetet shëndetësore pasi që filluan t’i përdorin metodat e reja për diagnostikim të sëmundjes.

Ky është numër rekordi rasteve të vdekjes të regjistruara dhe të infektuara në një ditë, pas çka numri i përgjithshëm i njerëzve, të cilët kanë vdekur nga pasojat e koronavirusit të ri në Kinë tani është rritur në 1.310, ndërsa numri i të infektuarve në 48.206.

Autoritetet shëndetësore në provincën,vatra e koronavirusit, publikuan se nga sot në bilancin i përfshijnë edhe njerëzit tek të cilët sëmundja është diagnostikuar me metodat e reja.

Provinca Hubei paraprakisht i ka pranuar vetëm rezultatet nga testi me acid ribonukleik, por nevojitet kohë e caktuar që të merren rezultatet. mb/

Таг

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close