BallkanBallkan.PortalKorrespondentë Botë

Rriten masat në kufijtë verior të Greqisë, mbyllet vendkalimi drejt Shqipërisë

Prej nesër në mëngjes, Greqia e mbyll vendkalimin kufitar  Kristalopigi me Shqipërinë, mdërsa mbeten të hapura  Kakavia (me Shqipërinë), Evzoni (me Maqedoninë e Veriut) dhe  Promahonas (me Bullgarinë), ndërsa sërish nga Nimfea (Bullgari) do të lejohet  vendkalimi  vetëm për kamionë, kumtoi sot zëdhënësi i Qeverisë greke Stelios Pecas në brifingun e rregullt me gazetarët  dhe shtoi se përveç PCR testit negativ, që është i obligueshëm,  në kufijtë gjatë hyrjes në Greqi, të gjithëve do t'u bëhet edhe  test rapid, lajmëroi korrespodentja e MIA-s nga Athina.

Back to top button
Close
Close