0_Спорт.ПорталОстанато

Розберг: Верстапен се врати на својата поранешна агресивна состојба

Светскиот првак во Формула 1 за 2016 година Нико Розберг, смета дека на трката за Големата награда на Белгија пилотот на „Ред Бул“ Макс Верстапен се покажа во своето поранешно светло.

Back to top button
Close
Close