0_Магазин.ПорталНаука и технологија

Роверот „Упорност” утре ќе слета на Марс, во село во БиХ групно ќе го следат настанот на видеобим

...А, за жителите на селото, тоа е посебна историја, па приготвуваат и групно следење на настанот на видеобим во дворот на единственото училиште во тоа населено место.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close