0_Магазин.ПорталНаука и технологија

Роверот на Марс за првпат од јаглерод-диоксид произведе кислород

Ова може да им помогне на астронаутите кои би оделе на мисија на Марс да избегнат носење поголеми количини кислород за потоа да се вратат на Земјата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close