0_Sport,PortalBasketboll

Rouz u dënua me 25 mijë dollarë për shkak të hedhjes së stilolapsit drejt publikut

Basketbollisti i Detroit Pistons, Derik Rouz u dënua për shkak të hedhjes së stilolapsit në tribunat gjatë ndeshjes me Nju-Orleans.

Uashington, 15 janar 2020 (MIA) – Basketbollisti i Detroit Pistons, Derik Rouz u dënua për shkak të hedhjes së stilolapsit në tribunat gjatë ndeshjes me Nju-Orleans.

Gjatë një tajm auti, Rouz nga tavolina zyrtare një stilolaps dhe e ka hedhur në tribuna në anën e kundërt.

Incidenti nuk mbeti i pavërejtur nga personat zyrtarë, ndërsa NBA e dënoi me para amerikanin 31-vjeçar me 25 mijë dollarë. bsh/

Таг
Back to top button
Close
Close