0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualePolitikë

Rot: U miratua Ligji për PP-në, tani BE-ja e ka radhën të reflektojë

- Tani e ka radhën BE-ja të ofrojë përfundimisht, pasi Maqedonia e Veriut e miratoi Ligjin për Prokurorinë Publike, shkroi në Tuiter ministri gjerman i Çështjeve Evropiane, Majkëll Rot.

Shkup, 16 shkurt 2020 (MIA) – Tani e ka radhën BE-ja të ofrojë përfundimisht, pasi Maqedonia e Veriut e miratoi Ligjin për Prokurorinë Publike, shkroi në Tuiter ministri gjerman i Çështjeve Evropiane, Majkëll Rot.

“Lajme të mira nga miqtë tanë nga Maqedonia e Veriut: Parlamenti sapo e miratoi Ligjin për Prokurorinë Publike. Hap i mëtutjeshëm drejtë sundimit të së drejtës dhe së ardhmes evropiane të Maqedonisë së Veriut. Tani e ka radhën BE-ja të ofrojë”, shkroi Rot profilin e tij në Tuiter. fc/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close