0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritMakedonija.SlajderPolitikë

Rot: T’i plotësojmë obligimet ndaj Shkupit dhe Tiranës, përparimi i gjithë BE-së të mos bllokohet për shkak të çështjeve bilaterale

Ministri gjerman për Evropë Mihail Rot sot gjatë mbajtjes së Këshillit për punë të përgjithshme të BE-së, publikoi në Tuiter se Bashkimi Evropian pa anulim duhet t'i plotësojë obligimet ndaj Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë.

Back to top button
Close
Close