0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Рот: Донесен Законот за ЈО, сега е ред на ЕУ да испорача

Сега е на ЕУ конечно да испорача, откако Северна Македонија го усвои Законот за Јавно обвинителство, напиша на Твитер германскиот министер за европски прашања, Мајкл Рот.

Скопје, 16 февруари 2020 (МИА) – Сега е на ЕУ конечно да испорача, откако Северна Македонија го усвои Законот за Јавно обвинителство, напиша на Твитер германскиот министер за европски прашања, Мајкл Рот.

-Добри вести од нашите пријатели од Северна Македонија: Парламентот штотуку го усвои двотретинскиот Закон за Јавното обвинителство. Натамошен чекор кон владеењето на правото и европската иднина на Северна Македонија. Сега е на ЕУ конечно да испорача, напиша Рот на својот Твитер налог. ац/

 

Back to top button
Close
Close