0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Рот: Да ги исполниме обврските кон Скопје и Тирана, напредокот на цела ЕУ да не се блокира поради билатерални прашања

Германскиот министер за Европа Михаил Рот денеска за време на одржувањето на Советот за општи работи на ЕУ, објави на Твитер дека Европската Унија без одложување треба да ги исполни обврските кон Северна Македонија и Албанија.

Back to top button
Close
Close